Ruby Dragon Entertainment
logo

Dragon Blade 3

Kattints ide az ismertető elolvasásához

Tetszik ez a játékunk?

Segíts nekünk egy lájkkal, megosztással, vagy ajánld másoknak, hogy minél többen ismerjék meg. Minden segítségért hálásak vagyunk! 🙃

Fórum főoldal RDE Játékok és projektek Dragon Blade 3 - Befejezés

A kard kalandos történetének befejezése

Termi 5001

Nos, de csak mert 4-szer kijátszottad. (ugyeee????)

[spoiler]Menj el a jobb felső városba,(most nem jut eszembe a neve), onnan menj lefele az erdőbe. Mikor beérsz az erdőbe, egyből jobbra, látni fogsz egy kis dobozt. Ott van egy kis bug, hogy nem lett rendesen megcsinálva a sziklafal, így fel lehet menni (ejnye Zrokky tongue.gif) És ott mész jobbra, jobbra, jobbra, majd eljutsz egy titkos tisztásra. Na ott fogod megtalálni.[/spoiler]

Rdei 5002

Oda úgy is el lehet jutni, hogy a kezdőfalu feletti erdőben aktiválsz egy kapcsolót és a környékén megkeresed a frissen nyílt barlangot. Ott ki lehet jutni a tisztásra és a tó mellett megtaláljuk Yuna-t smile.gif
[spoiler]Ha megtalálod akkor az viszont rontja a kapcsolatodat Moreccel, szóval óvatosan smile.gif[/spoiler]

Soul Killer 5003

Lenne egy kérdésem. Lehet, hogy már kérdezték, de nehéz lenne ennyi hsz-t elolvasni... biggrin.gif
Na szóval: Amikor a sárkánnyal harcolunk abban a toronyban, hogy tudom megcsinálni azt, hogy Arlen is velünk legyen? Mert a videóban azt láttam, hogy ő is velünk van... elmebomlas.gif

Termi 5004

Azt elvileg nem lehet. Az csak a videóban volt, gondolom tesztként.

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 5005

Azt nem lehet megcsinálni. Az a videó akkor készült, mikor még a DB3 javában készült és frissítési videónak volt szánva woop.gif

Bár nélküle is le lehet verni a süsüt, de előtte picit fel kell tápolni a karaktereket. Valahogy kellett volna valami "Itt egy erős boss jön, tápolj sokat, mielőtt tovább mész" üzenetet berakni a játékba, csak az hogy festo.gif már volna? biggrin.gif

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

Soul Killer 5006

Tudom, mert sikerült továbbvinnem. Csak érdekelt hogy meg lehet e úgyis csinálni... biggrin.gif

vpeti 5007

Sziasztok! Délután írtam egy kis szösszenetet, de a technika ördöge valahogy eltüntette :) Szerencsére volt annyi eszem, hogy elmentsem előbb, úgyhogy most bemásolom. Nem tudom mi számít spoilernek, és hogy ebből van-e az írásomban, de majd az illetékesek úgyis kijavítják, ha szükséges :) Szóval a post: [quote=]Üdv! Így egy év után ismét nekifutottam a játéknak, már elfelejtettem a sztori részleteit és muszáj volt feleleveníteni :) Egy éve Morec előzményét sikerült megszerezni, most első nekifutásra Avari-é lett meg. Magával a végigjátszással különösebben nem volt gondom, egyedül az álom volt az amit nem tudtam végigvinni. Viszont így játék közben felmerült bennem néhány kérdés: - Az álommal kapcsolatban: visszaolvasva láttam, hogy többen írtátok, hogy kell a lecsapás meg a fagyasztás hozzá. Na most a lecsapást még megértem, hogy félre tudjuk rúgni a taknyot, a fagyasztás viszont Yuna képessége, nem értem annak mi köze az álomhoz mivel csak Arlen-nel vagyunk ott. Mellesleg mire a 3. álomig jutottam addigra fullon volt az összes karakterem, mégse tudtam átkelni a folyón, szóval ez itt még sántít valahol. Tény, hogy Avari-val egyből csatlakoztam a csapathoz, lehet ez befolyásolta, mindnesetre ha valaki egy átfogó leírást adna [b]CSAK AZ ÁLOMRÓL[/b], azt nagyon megköszönném. - Arlen képességei között szerepel a növényismeret. Na ez vajon mire jó? Mert én aztán semmi hasznát nem láttam. - A bájitalokhoz szükséges hozzávalókat miért kell mindig külön falvakban összevadászni? - A festmény Yuna-nak tavaly megvolt, idén ez kimaradt. Viszont azt ugye Trevorin-ban kell venni, és nem Sydell-ben? (Ott van egyáltalán festő?) - Ja és ha Arlen emlékszik mit csinált 3 éve, akkor attól miért hal meg? :) Mortimer pisztolyát megtaláltam, bár érdekes volt. Ha 20-szor nem jártam körbe a barlangot akkor egyszer se. Tegnap feladtam, ma ott kezdtem, kb 3. körre meglett. Viszont ezt csak annak ajánlom aki Avari előzményét akarja megszerezni, egyébként nem érdemes vesződni vele, mivel egy hosszú penge többet sebez még úgy is ha 100-on van a fegyverhasználat. (Mondjuk a szörnyek jók tápolásra a barlangban, valamint itt van a 3. varázsdoboz) Most is csak annyit tudok mondani, hogy [u]minden elismerésem[/u] a készítőnek, mert olyan dolgokat hozott létre amiket nem hittem hogy RPG Makerrel lehetséges. Viszont az erdőidet utálom Zrokky :) Főleg a Mortimer barlangos erdőt. És a farkasos minigame is eléggé annoying stuff :P[/quote]
CONCAT=1294442827
Látom nem túl aktív már ez a fórum a játékok terén.. :) Na de ha már itt vagyok folytatom.. Szóval mégegyszer nekifutottam a játéknak, érdekelnek az előzmények. Másodjára Yuna-é lett meg, de ugyanúgy Avari is maxon volt (csak ugye őt már előtte megszereztem), és Morec is csak azért maradt le mert megtaláltam Yuna-t a tisztáson. Ebbe a végigjátszásba most mindent beleadtam. A Sydell-i gödörbe már 30-as szinten mentem le, Tevorinba 35-ös szinten mentem (Avari is). Az álmot is végigvittem, bár nem volt kedvem körbenézni a szigeten, egyenesen mentem az álomfogóért. 12-es szinten már darazsakat irtottam. Megkerestem Mortimer pisztolyát is. Szóval ez most megvolt fele annyi lépéssel és 2 órával kevesebbel. Pár kérdés tisztázódott, de azért még mindig akad :) - Az álomból már csak annyi érdekelne, hogy van-e ott más is az álomfogón kívül. - Arlen növényismeretére rájöttem, viszont Yuna "Tekercsek" képessége mire való? - És még mindig nem értem Arlen miért hal meg ha emlékszik a történtekre? :) A tisztásra a bugokon keresztül mentem, mert ugye úgy egyszerűbb, de becsületemre váljék, kinyitottam a rácsot a gombbal :) Továbbá találtam még bugokat, de azok most egyrészt nem jutnak eszembe, másrészt kétlem hogy valaha is ki lennének javítva :) Remélem azért valaki majd erre téved és szól valami okosat a kérdéseimhez. Lehet még nekiugrok Morec sztorijának is, esetleg ha valakit érdekel majd feldobhatok egy mentést mindhárom előzményről. Ja és ne hagyjátok eltűnni a süllyesztőben ezeket a fantasztikus játékokat, ugyan nem maiak, de az élményért megéri játszani velük :) Pörögjön ez a téma is ;) Písz

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 5008

[quote=Írta vpeti - QUOTE_DATE=1294790164 - Téma: [url=index.php?showtopic=89]Dragon Blade 3 - Befejezés[/url]] - Az álommal kapcsolatban: visszaolvasva láttam, hogy többen írtátok, hogy kell a lecsapás meg a fagyasztás hozzá. Na most a lecsapást még megértem, hogy félre tudjuk rúgni a taknyot, a fagyasztás viszont Yuna képessége, nem értem annak mi köze az álomhoz mivel csak Arlen-nel vagyunk ott. Mellesleg mire a 3. álomig jutottam addigra fullon volt az összes karakterem, mégse tudtam átkelni a folyón, szóval ez itt még sántít valahol. Tény, hogy Avari-val egyből csatlakoztam a csapathoz, lehet ez befolyásolta, mindnesetre ha valaki egy átfogó leírást adna [b]CSAK AZ ÁLOMRÓL[/b], azt nagyon megköszönném. [/quote] Hmm, a fagyasztás is kellett? :S Megnéztem, csak bátorság pontokat kellett összeszedni, ha az utolsó álomig összegyűjtöttél eleget, akkor át tudsz majd menni a vizen és [spoiler]ha van ennél is több bátorság pontod, akkor a ládát ki is nyithatod és szerezhetsz egy álomfogót, ami egy kard Arlennek, 170-es ATK-val[/spoiler] [quote=Írta vpeti - QUOTE_DATE=1294790164 - Téma: [url=index.php?showtopic=89]Dragon Blade 3 - Befejezés[/url]] - Arlen képességei között szerepel a növényismeret. Na ez vajon mire jó? Mert én aztán semmi hasznát nem láttam. [/quote] A növényismeret az volt a DB2-ben is. Ha megtanultad azt a képességet, akkor a térképeken sétálva rámehetsz a virágokra és felszedegetheted őket az enter lenyomásával. Hp, MP töltőket szerezhetsz, meg egyéb növényeket. [quote=Írta vpeti - QUOTE_DATE=1294790164 - Téma: [url=index.php?showtopic=89]Dragon Blade 3 - Befejezés[/url]] - A bájitalokhoz szükséges hozzávalókat miért kell mindig külön falvakban összevadászni? [/quote] Asszem' növényismerettel is lehet hozzávalókat szerezni, de ebben most nem vagyok már biztos. Évek óta nem foglalkoztam ezzel a játékkal, szóval nem emlékszek minden részletre :D [quote=Írta vpeti - QUOTE_DATE=1294790164 - Téma: [url=index.php?showtopic=89]Dragon Blade 3 - Befejezés[/url]] - A festmény Yuna-nak tavaly megvolt, idén ez kimaradt. Viszont azt ugye Trevorin-ban kell venni, és nem Sydell-ben? (Ott van egyáltalán festő?) [/quote] Tevorin-ban, a vonatos faluban a vonatok környékén lehet festményt venni, azt [spoiler]kell visszavinni a saját házunkba és felrakni a falra és akkor kapunk Yunához barátság pontot, ha emlékezetem nem csal :sly:[/spoiler] [img]http://rubydragon.zrn.hu/dragonblade/kepek/db3_terkep.jpg[/img] [quote=Írta vpeti - QUOTE_DATE=1294790164 - Téma: [url=index.php?showtopic=89]Dragon Blade 3 - Befejezés[/url]] - Ja és ha Arlen emlékszik mit csinált 3 éve, akkor attól miért hal meg? :) [/quote] [spoiler]Nem hal meg, Yuna hal meg, Arlen véletlenül leszúrja. Karina meglátja és Yunából angyalt csinál, ezzel megmentve az életét. Viszont Arlen meg ezután végig abban a hitben fog lenni, hogy ez az egész meg sem történt és egyikük sem említi, Yuna meg titkolja :emot-hmm: [/spoiler] [quote=Írta vpeti - QUOTE_DATE=1294790164 - Téma: [url=index.php?showtopic=89]Dragon Blade 3 - Befejezés[/url]] Mortimer pisztolyát megtaláltam, bár érdekes volt. Ha 20-szor nem jártam körbe a barlangot akkor egyszer se. Tegnap feladtam, ma ott kezdtem, kb 3. körre meglett. Viszont ezt csak annak ajánlom aki Avari előzményét akarja megszerezni, egyébként nem érdemes vesződni vele, mivel egy hosszú penge többet sebez még úgy is ha 100-on van a fegyverhasználat. (Mondjuk a szörnyek jók tápolásra a barlangban, valamint itt van a 3. varázsdoboz) [/quote] Jaja, az a fegyver igazából csak az előzmények megszerzésére van, meg flash dolog lövöldözni a játékban :D [quote=Írta vpeti - QUOTE_DATE=1294790164 - Téma: [url=index.php?showtopic=89]Dragon Blade 3 - Befejezés[/url]] Viszont az erdőidet utálom Zrokky :) Főleg a Mortimer barlangos erdőt. És a farkasos minigame is eléggé annoying stuff :P [/quote] Azokat sokan nem szeretik, de igazából nem bonyolultak. A DB3-ban nehézbennük egyedül közlekedni, mivel a képernyőre odacsapott árnyék is takarja a fél látómezőt, de ha megmutatnám, hogy kb. mennyi egy erdő, akkor úgy éreznétek magatokat, mint szőke nő a labirintusban, ami egy egyenes út :D DB4-be akarok majd rakni pont ezen okból egy térkép rendszert is, lehet vásárolni majd erdő-térképeket és be lesznek rajta jelölve az útvonalak a legtöbb erdőhöz :nem_angyal: [quote=Írta vpeti - QUOTE_DATE=1294790164 - Téma: [url=index.php?showtopic=89]Dragon Blade 3 - Befejezés[/url]] - Az álomból már csak annyi érdekelne, hogy van-e ott más is az álomfogón kívül. - Arlen növényismeretére rájöttem, viszont Yuna "Tekercsek" képessége mire való? - És még mindig nem értem Arlen miért hal meg ha emlékszik a történtekre? :) [/quote] Az álomban csak az álomfogót lehet megszerezni, másra nem jó. Yuna tud tekercsekből olvasni. Két fajta tekercs létezik a játékban, erősítő tekercs és gyógyító tekercs. Ezeket harc közben tudod használni (menüből, mint tárgyat) és minden csapattagot erősít/gyógyít egy bizonyos ideig. Arlen nem hal meg, [spoiler]a játék végén Morec hal meg, a visszaemlékezésben pedig Yuna :D[/spoiler]

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

vpeti 5009

Uhh.. Nem hittem, hogy ilyen adagban kapom a válaszokat a kérdéseimre, köszi az átfogó magyarázatot :) Így már minden világos, kivéve a Darkrainnel beszélgető árnyékok, de ennyire nem lehetek telhetetlen :P Ja és én amúgy arra gondoltam, hogy [spoiler]Amikor Arlen Yuna után megy a tisztásra és kap +25 barátság pontot meg egy álom pontot. Ott ő valójában csak elalszik? Mert Yuna valami olyat mond, hogy "miért nem érted meg, hogy meghalsz ha emlékezel". Na ebből származott a kérdésem.[/spoiler] U.i.: Nem tudok lekattanni a játék midi-jeiről.

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 5010

[quote=Írta vpeti - QUOTE_DATE=1294861290 - Téma: [url=index.php?showtopic=89]Dragon Blade 3 - Befejezés[/url]] Uhh.. Nem hittem, hogy ilyen adagban kapom a válaszokat a kérdéseimre, köszi az átfogó magyarázatot :) Így már minden világos, kivéve a Darkrainnel beszélgető árnyékok, de ennyire nem lehetek telhetetlen :P Ja és én amúgy arra gondoltam, hogy [spoiler]Amikor Arlen Yuna után megy a tisztásra és kap +25 barátság pontot meg egy álom pontot. Ott ő valójában csak elalszik? Mert Yuna valami olyat mond, hogy "miért nem érted meg, hogy meghalsz ha emlékezel". Na ebből származott a kérdésem.[/spoiler] U.i.: Nem tudok lekattanni a játék midi-jeiről. [/quote] Sima ügy, ha erőt veszek magamon, feldöntöm akár a világot is :D Akartam válaszolni korábban is, csak véletlenül rossz helyre kattintottam és átment egy másik oldalra, ezzel törölve az egész hsz-emet, azt akkor úgy voltam, hogy majd legközelebb írok akkor. A játék midi-jei különböző játékokból, filmekből, meg ilyesmikből lett összekaparva. Ha párat felismersz, akkor ez azért van :D Valamelyik DB-ben, van Karibtenger kalózai midi is, meg régebbi játékok midijei, stb stb. [quote=Írta vpeti - QUOTE_DATE=1294861290 - Téma: [url=index.php?showtopic=89]Dragon Blade 3 - Befejezés[/url]] [spoiler]Amikor Arlen Yuna után megy a tisztásra és kap +25 barátság pontot meg egy álom pontot. Ott ő valójában csak elalszik? Mert Yuna valami olyat mond, hogy "miért nem érted meg, hogy meghalsz ha emlékezel". Na ebből származott a kérdésem.[/spoiler] [/quote] Arlen ott elalszik, vagy elájul, vagy nem tudom pontosan hogyan lehetne leírni ezt. Mondjuk úgy, hogy állva az ember ritkán alszik csak úgy el, szóval valószínüleg Yuna altatta el, vagy nagy sokk érte a látottaktól. Ennek eldöntését a játékosra bízom :ro_emote_no1: [spoiler]Azt viszont nehezen tudná megemészteni, hogy valóban :bottal_veri: a saját testvérét, ám az valami folytán visszakerült, stb stb.. Arlen úgy hiszi, hogy ez csak egy rossz álom volt, Yuna pedig gondoskodik arról, hogy ebben a hitben is maradjon.[/spoiler]

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

vpeti 5011

Hehe, én ezért szoktam indőnként Ctrl+A Ctrl+C-zni fórumozás közben :) Amúgy annál a zenénél én gyűrűk urára tippeltem :P (Nem láttam egyik filmet se). De a warcraft 2-t felismertem :)

YuuYuu 5012

A mortimeres pisztolyt melyik barlangban lehet vagy mi? Úgylátszik eléggé lazán vittem eddig mert alig találtam valamit. Kéne egy full végigjátszás valakitől :/ Nincs valakinek egy raktáron? :D

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 5013

Sajnos csak a demó verzióhoz küldtek be eddig végigjátszást :unsure: A fegyvert az Azula-tól Nyugatra találod. A világtérképen Azula mellett balra látni lehet a hegyen egy ilyen kis kapu féleséget. Az a barlang, de hogy hogy jutsz le oda, az jelenleg számomra is rejtély, mert nem emlékszem :D De a felette lévő erdőből tudsz oda menni valahogy. Ám megtalálni nem elég, szerezni kell a bejárathoz egy kulcsot is és Avari-val is nagyon jóban kell lenni, hogy megszerezhesd a fegyvert. [img=null]http://rubydragon.zrn.hu/dragonblade/kepek/db3_terkep.jpg[/img] Lényegében nem nagyon kell törni magad, csak akkor érdemes nekiesni, ha Avari előzményét is látni akarod :docdance:

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

YuuYuu 5014

XD Köszi, és a kulcs merre van? Az erdőben? Én Avarival akartam végigvinni és nem sikerült mert az a ... Morec akit nemszeressek, mer mindig nemtudom, valahogy unszimpatikus. De kösz az infót, lehet 10.szer is végigviszem és csakazértis sikerül :)

altradan 5015

Lehetséges hogy én vagyok a hülye, de ez alapján, hogyha végig akarjuk vinni az álmot, akkor Morec meg Yuna előzményét nem lehet megszerezni? Mert hogyha a farkasok után megyünk, akkor Yunaval lesz rosszabb a kapcsolatunk, és többen is mondták hogy ha Yuna után megyünk a tisztásra, akkor Morectől von le. Ez igy igaz?:D

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 5016

Yupp, ahhoz, hogy mindent megszerezz, kétszer kell kivinni a játékot :D

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

altradan 5017

én úgy számoltam hogy 3x,mert ha az összes bátorság és álom pontot megszerezzük akkor levon morectől meg yunától is, viszont nem lehet úgy megcsinálni a játékot hogy morec és yuna is maxon van barátság pont ügyileg :D

Vendég2345576787878 5018

Kérdeznék valamit ! Mikor Avari harcol Darkain ellen, Avari győzhet?

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 5019

A-a, ott Darkrain nyer mindenképp :walki:

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

Vendég2345576787878 5020

Mikor Arlen egyedül van, és bemegy a Zhifay templomába. Ott kell valamit csinálni??

Spearel 5021

Én nem találtam ott akkor semmit se bennt, úgy gondolom, hogy csak a bátorság pontért kell oda bemenni...

koll99 5022

Told el a ládákat, hordókat. :biggrin:

danix98 5023

Hello valaki tudna egy végigjátszást küldeni a játékhoz elöre is köszi

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 5024

A DB3 demóhoz van végigjátszás az oldalon, a teljeshez nem emlékszem, hogy csinált-e bárki is. Ha nem, akkor nem tudunk végigjátszást küldeni, de ha elakadsz a játékban, itt nyugodtan kérdezhetsz :afro:

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

danix98 5025

Kösz de a rácsozott ajtoknál van amelyik jobbra balra járkál és a jobb oldali ajto melett álló ör én leütöttem amelyik mozog de a másik megtámadott
A toronyban a Rubin Sárkány nem Max?
CONCAT=1312737250
Azt megkérdezném mg,hogy Kynonak Morecnek és Marknak mi közük van egymáshoz mert ugyanaz a nevük .Mikor lesz kész a Db4 már várom

Rdei 5026

Ha végigjátszottad a 2őt akkor a végefele a végigjátszástól függetlenül kiderül. [spoiler]Mark (Rageoon) az Kyno apja és Morec pedig Kyno (és Mark) valamelyik leszármazottja[/spoiler]

Oldalak

Megjegyzés írása

Hmm..

Jelenleg nem vagy bejelentkezve! Ha szeretnél, írhatsz hozzászólásokat vendégként is, viszont ez esetben a hozzászólásaidat nem szerkesztheted és minden hozzászólásod moderátori előnézetre kerül.

Bejelentkezhetsz, vagy regisztrálhatsz a Belépés gombra kattintva.
Beceneved:
Írd be a számokat a mezőbe:
num

B
I
U
S
Url
Kép
Youtube videó
Idézet
Spoiler


GIF

Előnézet

Témát nyitotta

Zrokky -
Keresés
Mutasd azokat a hozzászólásokat, amik tartalmazzák az alábbi kifejezést