Ruby Dragon Entertainment
logo

Dragon Blade 3

Kattints ide az ismertető elolvasásához

Tetszik ez a játékunk?

Segíts nekünk egy lájkkal, megosztással, vagy ajánld másoknak, hogy minél többen ismerjék meg. Minden segítségért hálásak vagyunk! 🙃

Fórum főoldal RDE Játékok és projektek Dragon Blade 3 - Befejezés

A kard kalandos történetének befejezése

Gmen 4826

IDÉZET(Zrokky @ Sep 12 2008, 00:08) [snapback]24594[/snapback]
A DB3-ban Scott van ott elsötétítve az elején, amikor Darkrainnal beszélget. Azért van ott, mert Morec ugyebár Kyno valamelyik utódja és Kynoék ugyebár elbántak Scottal. (Scott az olyan, mint Szencsa, aki innen ki van bannolva. Olyan tipikus nyálka féle bee.gif )
Scott meg hogy tud kicseszni Kynoékkal, akik akkor már nem élnek? Sehogy, de azért ha elintézi a vérvonalát, akkor az egy kielégülést okoz.
Darkrainnak meg úgy is kell némi erő, hogy öngyi legyen, Morec-nél ott van a DB, amit használva megvan az erő, már csak a kettőt össze kellett hozni és majdnem mindenkinek jó.

A játék történetében én egyetlen bug-ról tudok eddig, amit én csináltam, de az is a DB1-ben van és a DB4 miatt lett bug, mivel a két történet ütközik egy ponton.. De azt nem mondom el, hogy hol biggrin.gif

A fura képződményes dolgokkal keresd fel a Square Enix-et és mondd nekik, amiért ilyen ratyi chipsetet csináltak, amit valami fan kirippelt és feltett charas-ra, majd pedig eljutott onnan hozzám és én pofátlanul felhasználtam. Látnád azok játékában ahogy azt a chipsetet felhasználták 1-2 helyen.. áhh... biggrin.gif
A térképekben is rengeteg munkám van, mint a játék összes részében a történettől a grafikán át a rendszerekig mindenben. Épp azért jó, mer' nem csak úgy össze lett csapva félkézzel egy kuktában ravasz.gif

Nem tudom miért hiszed, hogy amit írtál az kritikának számít, vagy bármi építő jellegűnek, tekintve, hogy gyakorlatilag semmi tartalommal nem rendelkezik azon kívül, hogy neked valami nem tetszik a játék egyik chipsetében, meg hogy esetleg story módot rakjak már bele, mer' neked úgy jobb lenne wacko.gif

Csak szólok, ha énengemet később kritikával akarnál bombázni, vagy bármi saját véleményezéssel: Én játékot készítek, a kritikákat, szentbeszédeket, fikázásokat, meg "mit hogyan csinálj"-okat le shit.gif om. Nincs szükségem okos szavakra idegenektől, teljesen magabiztos vagyok. Ha tanács kell, akkor fordulok azokhoz, akikben megbízok ravasz.gif

Ettől függetlenül nyugodtan leírhatod amit csak akarsz, erre van a téma, meg szerencsére nem csak én vagyok itt, akikkel beszélgetést lehet kezdeményezni. Szal' akkor a kritikeket ne nekem címezd legközelebb és no para smile.gif

Northex: Ha 50X végignyomod, akkor leírja 50X korbe.gif

Én úgy vélem, hogy egy RPG-be beletartozik a harc. Csak próbáljatok ki egy igazi RPG-t, pl. Final fantasy sorozatból, vagy Grandia, Chrono, Star Ocean szériák.. etc etc.. Mind igazán remek RPG és mindegyikben tömérdeknyi harc van.
A harc az ezeknek a szerves része, harc, tápolás és karakter fejlesztés nélkül csonka az egész.
Egy 100 órás igazi RPG-ben nem csak 1-2 órányi harc van, legalább a játék felét harc teszi ki, vagy talán többet is.

Egy igazi RPG-s imádja a harcokat is ezekben a játékokban, hiszen ez az egyik legjobb dolog benne woop.gif




Nana!:)
Scott-ot tessék békénhagyni:)
Ő a kedvencem rögtön Kyno és Darkrain után:)
Nagyon nagy szerepe lett a DB2-ben, sajna eléggé szomorúnak találtam, hogy ő lett a főboss:(
Kicsit bontotta nálam a hangulatot, de a DB2 nálam az élre tört az RPG Makeres játékok terén.smile.gif
Személy szerint én is éppen készítgetek egyet, de soha nem lesz olyan remekmű, mint Zrokky alkotásai:)

Darkrain
"...Mi? Ő nem is harcol?
...Oda a móka..."

Kyno
"Odaszögeltem a falhoz."
Erika
"Miért?"
Kyno
"Majdnem meglékelte a hajót!"





Ami engem idegesít a DB3-ban, az az erdő!:O
A játék eszméletlenül jó, csak nekem egy év, mire kijutok egy erdőből:O
Azula-ba a végén 1 óra volt, mire visszajutottam:O
Istenbe kellett annyira bonyolultnak csinálni:D Még az iránytű se segített:O
Amúgy a DB3 is isteni egy játék lett, nem lehet rá egy rossz szavam se:)
Főleg amikor a végén Darkrain odajön, amikor Arlen-nel meg kell küzdeni vele... ISTENI!:)

Gmen 4827

Lenne egy kérdésem az Előzményekkel kapcsolatban... Morec-é már megvan... Ha ugyanazzal a mentéssel legyakom Morec-et a végén, mer előtte el van mentve, akkor megkapom a többit is, nem? Ha végignézem a befejezést?smile.gif

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 4828

Ööööö, nem, a játékot minimum 2X kell végigvinni, hogy az összes előzményt megszerezhesd ravasz.gif

Attól függ melyik előzményt kapod meg, hogy melyik karakterrel milyen kapcsolatban vagy a játék végén. Azt az a néha kis beugró táblázat jelöli, ahol Yuna, Avari és Morec feje van egy skálán és valamelyik mindig elmozdul balra vagy jobbra.
Jobbra akkor jóban vagy vele, ha balra, akkor rosszban.

Ha a játék végén valamelyik a jobb oldali részhez közel van, akkor annak a karakternek megkaphatod az előzményét.
Az előzmények megszerzéséről meg talán az előző oldalon írtam, vagy az az előttin happy.gif

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

Zh4rsiest 4829

Elnézést kérek hogyha hülyeséget kérdeznék(mondjuk ilyet szánt szándékkal nem tennék),de elakadtam egy résznél amikor megérkezünk a faluba morec-kel meg Yuná-val. Yuna elmegy valahova,Arlen meg megy nézelődni... Addig megvan hogy beszélek morec-kel és utána arébb megyek és meglátom azt a csajt akinek álítottuk volna a csapdát és elmegy de utána nem tudom hogy mi a fenét csináljak... please help! ro_emote_kis.gif

Malik 4830

Még az elején? emot-brow.gif

Hmm, azt hiszem, ott követgetni kell, néha megjelenik, meg ilyenmi. Utána egy ilyen járatnál lesz. Asszem.

veszt 4831

Bocsi nekem lenne egy kérésem.Már kivittem régen a db 1-2 és amióta megvan a 3rom aztis kiszeretném vinni csak elakadtam és nem tom h milehet a baj.Ott járok ahol elkelcsenni Awarival a bájitalt ottis bujokk el ahova a kezek mutatnak csak miután Yuna bezárja az ajtót utána hiába megyek rá az elbujásilehetőségekre nem történik semmi már odavissza vagy 4szer megcsináltam h elbujtam a láda mögött utána az ajtónál és utána a másik két helyen és nem történik semmi és nem tudom miért vagy hogy mit ronthattam el.Lécci vki segitsen mert már sztem vagy féléve ülök rajta és nem tudom milehet a hiba és végre szeretném kijátszani.

Rin 4832

Valószínüleg nem szerezted meg az ajtó kulcsát, van ott egy szekrény a jobboldali sarokba, abban van benne. Miután azt megszerezted ki tudod nyitni az ajtót.

Spark 4833

Valaki leírná hogy mit kell csinálni abba az átkozott temploba hogy legalább a földszintröl felmehessek? Tolhatom össze vissza azokat a szerencsétlen hordókat semmi se történik ááá beleőrületes dolog!!.

Rin 4834

Ha jól emlékszem, a hátsó falnál két doboz között van egy láda, abban van a kulcs, amivel ki tutod nyitni a lépcső előtti a rácsot.

Spark 4835

Bocsi de nem találom, már mindenre ráentereztem de semmi... Itt egy kép a helyről hátha jobban emléxel rá így. köszi.

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 4836

Hy,

Ott ne keresgélj, még nem mehetsz be a toronyba, vagy nem találsz ott semmit smile.gif
A toronyba majd az egyik extra pont miatt lehet bemenni (na persze ez ilyen rejtett dolog), később pedig Yuna-val és Morec-el mehetsz be, ha jól emlékszem a történet szerint.

Egyelőre hagyd a tornyot és menj a történet szerint következő faluba. Általában mindig mondják, hogy most hová kell menni, de van egy ilyen iránytű is, ami mutatja, hogy merre kell elhagynod a térképet, hogy a következő helyre kerülj ravasz.gif

Ha majd eljutsz a tornyos részhez, itt fogod megtalálni a ládát:

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

Spark 4837

Ézzaz bent vagyok a toronyba ismét biggrin.gif csak a sárkányod nagyon erős nekem, most tölthetek vissza gyúrni kicsit. Vagy elég ha 15-ös szinten lerohanom a dögöt?

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 4838

15-ös? Ne röhögtess, édeskevés biggrin.gif

Legegyszerűbb, ha a Norem és Sydell közötti erdőben tápolsz, ott vannak a 2. legerősebb random ellenfelek, akik sok exp-t adnak. Viszont elég nehéz őket legyőzni.


A legerősebb ellenfelek pedig az Azula és Roven közötti barlangban vannak, de oda még nem juthatsz be ravasz.gif

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

Spark 4839

na akkor most elleszek egy ideig a tápolással



pics-be az összes mentésem a templomban van és nem lehet kimenni biggrin.gifbiggrin.gif:D ezt "..."... biggrin.gif

Rin 4841

30-as valószínüleg elég lesz. Én 35-ös szinten mentem be (az a maximum szint), és úgy szinte meg se tudott sebezni.

Malik 4842

Szerintem jó lesz. Bőven. ro_emote_no1.gif ro_emote_no1.gif És használj olyan elixírt, amitől nem sebződsz egy idejig (már nem tudom mi a neve), és vegyél sokat.

De légyszíves, ne írj narancssárgával... ez olyan... nyálkás viselkedésnek néz ki, én úgy gondolom.

Spark 4840

na most ojan 25 ös szinten vaok biggrin.gif Bementem 21 es szinten mortimer bunkerébe és ott 2 harc alatt léptem vagy 3 szintet biggrin.gif 30 as szint elég lesz a sárkányra?

Spark 4843

És még mien nyálkás lenne ha zöld lenne tongue.gif biggrin.gif Am mi az h nyálkás viselkedés nektek? még nem vok benne a DB szlengben

Csak 35 huh azt hittem hogy 50 lecc. Remek.

Malik 4844

Nem úgy értem, nincs veled semmi bajom.

Csak van egynéhány idióta ismerősöm, illetve nyálka, aki állandóan valami színnel ír, ami nem fekete.

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 4845

Malik tudod imádja a feketéket és ezért szereti a fekete betűt látni mindenhol.. na jó, ezt csak kitaláltam smile.gif

25-ös szint már bőven elég a sárkányhoz, szerintem 23-as szinten is le lehet verni. Ha tudsz, szerezz be pár hős elixírt, az az egész csapatnak 1 percnyi sebezhetetlenséget ad. Az alatt lehet verni a sárkányt közelről, mint a répát ravasz.gif

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

Spark 4846

Végül 35 ös szinten lemeteoroztem biggrin.gif most per pill Noremben császkálok a többiek után biggrin.gif

Gmen 4847

Szeretnék kérdezni valamit. Amikor az elején a kiscsajnak a kutyáját kell megkeresni. Persze megtaláltam, de hogyan hozzam ki az erdőből? Nem jön utánam...

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 4848

Közel kell menni a mopszihoz és akkor elkezd követni. El kell csalni egészen a térkép széléhez és utána átmenni a másik térképre.
Ekkor ő is jön velünk ninjastar.gif

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

Csirguz 4849

Zrokky, nálam Noremben tisztára belaggolt a gépem, ami eddig még nem fordult elő egy RM-es játéknál. Grat! biggrin.gif Meg a harcok is eléggé akadoznak. Sajnos csak addig sikerült elvinnem amíg a ruby dragont le kellene győzni, és ahogy olvasom 15-20. szinten még esélyem sincs. sad.gif Szval én itt elakadtam, tápolni meg nem fogok mert kb 2-3 értelmetlen harcnál elfogy a türelmem. (A másik, hogy kb. 4 nyálkától kikapok.) Egyébként nagyon jó játék, biztos hogy soha nem fogok tudni ilyet csinálni, kár hogy ilyen nehéz, és megköveteli a tápolást. sad.gif

RNorthex 4850

Sztem túl könnyűek a db-k, pedig nem tápolok annyira sokat, csak az elején kb 1órát és egész játékig kitart sleep.gif
Inkább több tápolás kéne, vhol erről szól az rpg, hogy a sok tápolásért kapod a jutalmat.

A laggolás az nem a géped problémája, hanem az rpgmaker gameengineje, nem fogsz tudni ellene semmit tenni.

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 4851

Na ja, szerintem Maker készitésekor nem számítottak arra, hogy lesz olyan őrült, aki dúsan több mint 1000 eventet rak le egy mapra biggrin.gif
Most a pojén meg az, hogy DB4-be is beleraktam ezt a vízbemenős dolgot és 1000 event helyett 1-el csináltam meg az egészet... ugyanúgy működik, ráadásul common evnetben van az az egy event így az összes térképre működik.. sleep.gif
Hiába, tapasztalatszerzéssel tanulunk igazán smile.gif

Noremben, ha nagyon laggol, akkor be kell menned a játék Menüjébe, ott a Beállításokat keresd meg és a Követőrendszert kapcsold ki. Így elvileg a laggolás megszűnik azon a mappon.
Aztán, ha elhagytad, akkor kapcsold vissza, vagy hagyd úgy, gyakorlatilag mindegy, csak dizájn elem smile.gif

A harcokkal kapcsolatban nem tudok mit mondani. DB1-ben az volt a problémátok, hogy túl sok a kikerülhetetlen harc és (annak ellenére, hogy így a játék végére a karakterek teljesen fel lettek tápolva és nagyon nem kellett külön elmenni tápolni) jobban szeretnétek, ha inkább külön kéne tápolni.

Ahogy Northex is leírta, az igazi RPG-knek egyik kiemelkedő része a harc - fejlődés és tápolás.
Nem csak harcról szólnak, de egyik alapköve a harc.

Lásd pl. Final fantasy sorozat. Játék végére már több száztucatnyi, ha nem több ezer harcon esel keresztül.
Star Ocean-ban szintén vagy 500-1000 harcot kell letudni. Chrono sorozatban is ömlenek ránk a harcok minden helyen gyakorlatilag.
És lásd Dragon Blade 2-ben, ahol 13 óra alatt 130 harc van, ami nem is mondható annyira soknak fullvigyor.gif

Szóval ezek a DB játékok nem arról szólnak, hogy nyomod az entert és gratulálok "yore winner".
Haladni kell a történettel, fejleszteni a karaktereket, bebarangolni a játékvilágot, megszerezni a speciket és győzni, ezeket a játékokat így játszátok ravasz.gif

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

Oldalak

Megjegyzés írása

Hmm..

Jelenleg nem vagy bejelentkezve! Ha szeretnél, írhatsz hozzászólásokat vendégként is, viszont ez esetben a hozzászólásaidat nem szerkesztheted és minden hozzászólásod moderátori előnézetre kerül.

Bejelentkezhetsz, vagy regisztrálhatsz a Belépés gombra kattintva.
Beceneved:
Írd be a számokat a mezőbe:
num

B
I
U
S
Url
Kép
Youtube videó
Idézet
Spoiler


GIF

Előnézet

Témát nyitotta

Zrokky -
Keresés
Mutasd azokat a hozzászólásokat, amik tartalmazzák az alábbi kifejezést