Ruby Dragon Entertainment
logo

Dragon Blade 3

Kattints ide az ismertető elolvasásához

Tetszik ez a játékunk?

Segíts nekünk egy lájkkal, megosztással, vagy ajánld másoknak, hogy minél többen ismerjék meg. Minden segítségért hálásak vagyunk! 🙃

Fórum főoldal RDE Játékok és projektek Dragon Blade 3 - Befejezés

A kard kalandos történetének befejezése

Zols 4951

IDÉZET(Máté)
1) NINCSENEK valódi választási lehetőségeid (maximum a karaktered felépítésében, de sokat ott se vacakolhacc - a storyline szépen, egyenesen megy előre)


Ez a legtöbb Jrpg-ben is így van (Crisis Core, FF7, Mana Khemia, Star Ocean). Az összetettebb rpgken meg mint mondtam többszázan dolgoznak, te meg elvárod hogy akár 3 ember egy teljes részletességgel megáldott játékot csináljon, amiben 50k változó van. Látszik nem tudod, milyen nehéz 3 ember között bármiféle csapatmunkát összehozni, főleg így neten keresztül, makerben, úgy hogy mellette még az embernek 100 dolga akad és csak hobbiként csinálja, vagy éppen a saját maga kikapcsolására, szórakoztatására.

IDÉZET(Máté)
NEM tudsz szereplőként cselekedni, mivel lényegében sosem választhacc. Ha néha úgy is éreznéd, hogy 'na most végülis csinálhattam mást is' azonnal elszáll a 'szereplés' illúziója, amint lefekhecc aludni(!) 2 szörny között, amitől felmegy a HP-d maxra MIKÖZBEN éppen meg kéne reggelizned mert állítólag éhenhalsz...


Miért, mit vársz, 2 szörny között be akarod járni a világot 25k side questtel? Alapból azt unják a legjobban az emberek, mivel filler, kitöltés, és mindenki a főszálra kiváncsi. Ez csak felesleges kötekedés, egy ehhez hasonló Jrpg-ben sincsenek ilyenek.

IDÉZET(Máté)
3) Ha a karaktered fejlesztéséhez kalandokat kell átélned, ölnöd, felkészülnöd és egyebek, az oké: feltéve, ha a mesélő ezt (intelligens módon) beleszövi a történetbe. Némiképp rákényszerít esetleg, hogy harcolj, hinteket kapsz, hogy most talán mászkálni kellene mert ez egy olyan nap...


Ez még mindig nem amerikai hack and slash játék.

IDÉZET(Máté)
Ez a játék NEM RPG. Én nem állítom, hogy ez baj lenne. Mindenesetre úgy tűnik, hogy 10-12 éveseknek készült, én meg sajnos ezt már kinőttem. Ez van.


Miből tűnik úgy? Cutscenek rajzstílusa miatt? Hol állította bárki hogy ez vérbeli rpg? Kalandjáték, rpg elemekkel, amit egy ember csinált egyetem meg meló mellett hobbi szinten, 0 költségvetéssel.


IDÉZET(Máté)
Egészen konkrétan a játék jóval közelebb áll a 'puzzle' kategóriához (mesével és felesleges egysíkú öldököléssel fűszerezve), ha már kategorizálni akarod.


Hogy ki mit tart nevetségesnek, az az ízlés dolga, én pl téged hogy ide jössz egy fórumra mint valami noname csöves, ahol rögtön magadraharagítassz mindenkit (főleg egy olyan helyen csinálod ahol mindenki jóságos és nem tolerálják egy picit sem a cinikus, arrogáns megnyílvánulásokat). A vélemény nyílvánításod nem b.aszta volna fel a hangulatot, ha nem burkolt fikázásokat írsz más munkájára, ugyanis az egész teli volt azzal is építő jellegű kritika mellett. Az meg se a fanoknak, se a készítőnek nem fog jól esni, és ezt éred el vele, nem tudom mit csodálkozol, ennyire rossz az emberismereted? Állításod szerint kinőttél már a 10-12 éves kategóriából, de akkor ennyi élettapasztalatod igazán lehetne.

Kona 4952

Ollé!Sikerült kijátszanom egy hosszú éjszaka alatt a Dragon Balde 3-at végre, cirka 6 órás játékidővel, tehát 6 órától hajnal 2-ig biggrin.gif De végivittem biggrin.gif

Hát, mit is mondjak :\ Nem olvastam sok spoilert szóval engem ez a befejezés kicsit meglepett emot-brow.gif

De azért élvezet volt végigvinni, tápolással meggyűlt a bajom egy kicsit tongue.gif

Egyvalami érdekelne: Előzményeket hogyan lehet szerezni?

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 4953

Jóban kell lenni a karakterekkel ravasz.gif
A néha leugró jobb fenti panel, amin mutatja a karakterek fejét egy skálán, mutatja, hogy milyen viszonyban vannak a karakterek. Jobb oldalt kell lennie a fejnek és akkor kapsz előzményt.

Minimum kétszer kell kivinni hozzá a játékot és az előzmények = pár perces bejátszások a karakterekről sly.gif

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

Kona 4954

Hát én próbáltam jóba lennem mindenkivel, ahol csak tudok most vagyok úgy hogy Avari félíg van a csíkon Yuna és Morec meg majdnem a végénél (pozitív irányban).Én ennél többet nem tudtam megtenni szemrancolas.gif Elvileg miután végigvisszem és kidob a menübe (nem a title screen-re) és újrakezdem a játékot akkor ezek a "pacsi pontok" megmaradnak? tongue.gif

Vagy kapok esetleg valami spoilert? ravasz.gif

Malik 4955

Nem maradnak meg ezek, kezdheted újra, mint a játékot.

Bence 4956

Húú azt hiszem én is végigviszem még egyszer, pedig ilyet nem szoktam csinálni Rpg Makeres játékoknál. Valahogy ez a 3. rész akkora örömmel tölt el, ha játszok vele smile.gif
Különben azóta se találom a főmenü alatt lévő zenét, szóval azt a pár másodperces muzsikát hallgatom éjjel-nappal
(még az MP3-mamon is rajta van laugh.gif )
Igen, ez a világ legjobb RPG-s játéka! Nem Magyarország hanem a VILÁG legjobb játéka taps.gif

Termi 4957

Na igen igen, a DB3 a világ legjobb játéka (szerintem) már 6-szor kijátszottam és még mindig nem unom.
Egyszerűen tökéletes. Viszont volna 1 kérdésem, az álom mire jó? Gondolom volt már róla szó ebben a topicban, szóval ha valaki oda tudna irányítani azt megköszönném (vagy leírná tömören, hogy mi az.)
Illetve szerintem az árnyölő túl drága lett (de gondolom ezt is mondták már mások.)

Gmen 4958

IDÉZET(Termi @ Jul 14 2009, 09:36) [snapback]36125[/snapback]
Na igen igen, a DB3 a világ legjobb játéka (szerintem) már 6-szor kijátszottam és még mindig nem unom.
Egyszerűen tökéletes. Viszont volna 1 kérdésem, az álom mire jó? Gondolom volt már róla szó ebben a topicban, szóval ha valaki oda tudna irányítani azt megköszönném (vagy leírná tömören, hogy mi az.)
Illetve szerintem az árnyölő túl drága lett (de gondolom ezt is mondták már mások.)


nekem a pattogó ládáig sikerült eljutnom benne, nővérem ki is tudta nyitni... Ehh.... A Dragon Blade 3 tényleg jó, könnyebb, mint az 1 vagy a 2, az 1-el játszom most, a Mérgezett álomnál vagyok, de ez a sok harc már hamarosan kikészít...

Rin 4959

Az előzmények megszerzéséhez szükségesek az álmok. Zrokky írt erről egy posztot a 48. oldalon.

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 4960

Best of world game award.. omg elmebomlas.gif
Maradjunk evilágon, csak szimplán jó játék és ne csicsázzuk pls. Azért örülök, hogy ennyire tetszik smile.gif

Yupp, minimum 2X végig kell vinni, hogy mind a 3 előzményt meg tudd szerezni, valahol korábban le voltak ezek írva,de meg nem mondanám, hogy pontosan hol blink.gif

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

Termi 4961

Zrokky, akkor is a világ LEGJOBB yeyeye2.gif yeyeye2.gif sorozata a DB 1-2-3. Neked ebbe nincs beleszólási jogod stuart.gif bee.gif
Jut eszembe egy kérésem lenne. A DB 3 exkluzív-vége2 szám-nak van valami olyan változata ami hosszabb és mp3 formátumú?

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 4962

Bele van írva a file nevébe, hogy miből származik, de ennél hosszabb változata nincs, csak jobb minőségű (mp3). Itt fórumon az Anime OST-k témában találsz pár linket, ahonnan be tudod szerezni, ha akarod sly.gif

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

Termi 4963

Köszi, meg is van, cirka 10 perc keresés után.
Köszi yeyeye2.gif yeyeye2.gif

Scarlett 4964

Hú... mikor még megjelent, elkezdtem én is, de nekem valamiért nem jött be ez a játék, a db1-2 után nagyon más volt, és abbahagytam már az elején, de így, hogy olvasgatom a fórumot, még kedvet kapok hozzá^^ persze csak miután a 2. részt ismét kijátszom, nekem speciel ez a kedvenc, bár a dobogón mellé állhat még a db4 is, legalábbis a demó alapján ami irtó izgire siekrült^^

Gmen 4965

Nekem vannak... khm... vagyis nővérem által buherált mentésem, aki akarja, PM-ben írjon, megdobom vele, mindhárom részhez van. Egy rakat pénz, legjobb cuccok(ebben nem vok biztos, csak a pénzben:D)

Viszont nekem a Dragon Blade 3 harcrendszere sokkal jobban tetszik, mint a többiésmile.gif

Malik 4966

Na de kérem, annyira nem nehéz a játék, hogy meg kelljen buherálni, hogy több pénzed, jobb cuccaid legyenek. biggrin.gif

Gmen 4967

IDÉZET(Malik @ Jul 22 2009, 13:47) [snapback]36521[/snapback]
Na de kérem, annyira nem nehéz a játék, hogy meg kelljen buherálni, hogy több pénzed, jobb cuccaid legyenek. biggrin.gif


Na igen, ez igaz biggrin.gif

Viszont én se használom most őket, tulajdonképpen csak 1-szer vittem végig vele az összeset, mármint a bossoknál van mentés:D Meg több helyen is:D

mzsuzsi1988 4968

Hát az úúúúúúúúgy volt... hogy én már egyszer mindhárom DB-et végigjátszottam tisztességesen, ilyen "csalás" nélkül. hal.gif (kivéve a DB 3-at. Ott is eljutottam a végéig, de nem számítottam rá, hogy ilyen rövid a játék /1,2-höz képest/ és még túl gyenge volt a karakterem...) Szóval másodszorra szerettem volna megspórolni az akkor végigszenvedett fejlődgetést, ami amúgy sem a szívem csücske. De veled ellentétben öcsém, én nem verem nagy dobra, hogy csaltam egy rpgmaker-es játékban... dry.gif

Slayer 4969

Tudja valaki, hogy Sydell-ben hol lehet Yuna-nak megvenni azt a képet? Valahol biztos le van írva, de nem fogom azt az 50 oldalt végigbogarászni. gwcolbert.gif

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 4970

Ha a festményre gondolsz, akkor azt Tevorinban, a vonatos településen tudod megvenni. A térkép alján, ahol mennek a vonatok, ott van egy hapi, aki körül van egy csomó festmény, ott tudod megvenni, ezután pedig vissza kell vinni a képet Azula-ba, a házatokba és felrakni a falra woop.gif

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

Slayer 4971

IDÉZET(Slayer @ Oct 18 2009, 13:12) [snapback]40720[/snapback]
Tudja valaki, hogy Sydell-ben hol lehet Yuna-nak megvenni azt a képet? Valahol biztos le van írva, de nem fogom azt az 50 oldalt végigbogarászni. gwcolbert.gif


Kösz a segítséget, de már sikerült megoldanom. Viszont nem találom Yunát a vonatos minigame után, ahhoz tudsz sgíteni? nem_angyal.gif

Chuu 4972

Jó mindent...
Hosszú-hosszú ideig pihentem, mert nem tápoltam eleget, és mikor elindultunk megmenteni Arlent, egy csapat nyálkától is simán kinyiffantam.A kérdésem az lenne:van valami ajánlott szint, hogy legyőzhessem a szörnyeket?

Baku 4973

1-5 (mivel is kezdesz? wacko.gif )
De szerintem ne azzal foglalkozz, hogy meddig kell fejlődni, inkább fejleszd szét a fejed, és akkor később is gyerekjáték lesz mindenki. Tudom, hogy elég meglepő hogy az elején egy kis fejlesztés az egész játékban segít, de így van.

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 4974

Érdemes akkor tápolni, mikor már 3-an vagytok a csapatban, akkor a karakterek tudnak egymásnak segíteni. Egyedül elég impossible harcolni a legelején, mert pár ütéstől összeeseik a karakter woop.gif

Slayer, éjszaka elvileg egy tisztáson fogod megtalálni, mely Azula-tól Északra található.
Ezt a helyet keresd:

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

Termi 4975

Hmm, így madártávlatból már nem is néz ki olyan jól ez a mapp, de karakter méretben szerintem ez a leghangulatosabb hely az eddigi DB-ben.
Ami a mappon megy háttér zenét honnan szerezted Zrokky? Nagyon tetszik.

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 4976

Azért, mert az ott fent egy évekkel ezelőtt készített, félkész térkép, amit még a DB3 teljes verziójának készítésekor raktam fel. Azóta természetesen elkészült a térkép, amit a teljesben láthattatok is, szóval nem ilyen félkész maradt.

A zenét valamelyik másik rm játékból szereztem, azokból szoktam válogatni, de ha felmész ilyen senes zenékkel foglalkozó oldalrakra, akkor biztos megtalálod ott is sly.gif
Ha jól emlékszem a Cross Bone-ban találtam (angol RM játék), de most meg nem mondanám biztosra emot-hmm.gif

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

Oldalak

Megjegyzés írása

Hmm..

Jelenleg nem vagy bejelentkezve! Ha szeretnél, írhatsz hozzászólásokat vendégként is, viszont ez esetben a hozzászólásaidat nem szerkesztheted és minden hozzászólásod moderátori előnézetre kerül.

Bejelentkezhetsz, vagy regisztrálhatsz a Belépés gombra kattintva.
Beceneved:
Írd be a számokat a mezőbe:
num

B
I
U
S
Url
Kép
Youtube videó
Idézet
Spoiler


GIF

Előnézet

Témát nyitotta

Zrokky -
Keresés
Mutasd azokat a hozzászólásokat, amik tartalmazzák az alábbi kifejezést