Ruby Dragon Entertainment
logo

Dragon Blade 3

Kattints ide az ismertető elolvasásához

Tetszik ez a játékunk?

Segíts nekünk egy lájkkal, megosztással, vagy ajánld másoknak, hogy minél többen ismerjék meg. Minden segítségért hálásak vagyunk! 🙃

Fórum főoldal RDE Játékok és projektek Dragon Blade 3 - Befejezés

A kard kalandos történetének befejezése

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 4926

Én a játéknak az elején tápoltam, van az erdőben egy tó, amiből, ha iszol, akkor feltölti max-ra a HP-dat és az MP-det emlékeim szerint. De akkor van lehetőséged tápolni, amikor mozgathatod a karakteredet.

Ha ott van elmentve a harc előtt, akkor értelemszerűen tölts be egy korábbi mentést és ott tápold fel a csakrákat ravasz.gif

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

Bence 4927

Hi! Megkérdezhetem milyen zene megy a title alatt? Nagyon tetszik, de sajna nem találom se Google-n, se Youtube-on. Előre is köszi happy.gif

XYZ 4928

IDÉZET(Zrokky @ May 20 2009, 00:10) [snapback]33610[/snapback]
Én a játéknak az elején tápoltam, van az erdőben egy tó, amiből, ha iszol, akkor feltölti max-ra a HP-dat és az MP-det emlékeim szerint. De akkor van lehetőséged tápolni, amikor mozgathatod a karakteredet.

Ha ott van elmentve a harc előtt, akkor értelemszerűen tölts be egy korábbi mentést és ott tápold fel a csakrákat ravasz.gif


Vazze, te nem is olvasod amit írok. NINCSENEK szörnyek egyáltalán. Mivelhogy éppen event van...

Mindegy, tápolgatni nem fogok, support nincs, amúgy se egy nagy szám.

DELETE

Raziel 4929

IDÉZET(XYZ @ May 20 2009, 19:59) [snapback]33624[/snapback]
Vazze, te nem is olvasod amit írok. NINCSENEK szörnyek egyáltalán. Mivelhogy éppen event van...

Te meg azt nem olvasod amit ő ír...
IDÉZET(Zrokky @ May 20 2009, 00:10) [snapback]33610[/snapback]
Én a játéknak az elején tápoltam

Ebből te mire közetkeztetsz?
Arra, hogy csak mondott egy jó helyet tápolási lehetőségre, szóval:
1. vagy tovább mész és keresel másik helyet,
2. vagy mivel még csak az elején vagy, ezért újra kezded és ott tápolsz ahol Zrokky írta.

Emiatt nem kell rögtön letörölni a játékot csak mert kell egy kicsit tápolni.


És igen más RPG játékban (nem pont maker) is van olyan, hogy tápolnod kell... Pl.: hogy jutnál tovább egy 70-es szintű ellenfelen amikor 30-as vagy.

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 4930

Csak kevés ehhez a játékhoz a csakrája ravasz.gif

IDÉZET
Vazze, te nem is olvasod amit írok. NINCSENEK szörnyek egyáltalán. Mivelhogy éppen event van...
Korábbi mentés betöltése? mario.gif
IDÉZET
support nincs

Support van, csak nem fogod. Nem tudom milyen supportra gondolsz, nem fogjuk minden titkát ellőni a játéknak, meg végigjátszani helyetted wacko.gif
Még azt is leírtuk, hol érdemes tápolni..
IDÉZET
Mindegy, tápolgatni nem fogok

Így gondoltad, hogy játszol ezzel a játékkal? Az sajnálatos.. sleep.gif

Bence: Azok a D.C. Da Caponevü animéből vannak ravasz.gif

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

MégMindigÉn 4931

Figyu, ha egy játékban tápolni kell, még pedig úgy, hogy annak semmi köze a történet szövéséhez, még csak utalások sincsenek rá...

Ha a küldetés KÖZBEN kimehetek, aztán hazajöhetek aludni, hogy felgyógyuljak...

Ha a játék elején ki van írva, hogy haza kéne menni a rövid kerülő úton, ezzel szemben titkos kút van elhelyezve (cheat jelleggel)...

Ha unalmas csatákat kell vívni nem túl érdekes szörnyekkel...

Ha tápolni kellen, mert különben üres, vagy jácchatatlan lenne a sztori...

Az NEM a játékos hibája. Azt jelenti, hogy a készítője nem fordított elég időt, figyelmet, törődést a játékra, nem volt elég kreatív, nem egyensúlyozta ki, stb.

Egyetlen értékelhető dolgot találtam a játékban: a szövegek (relatíve!) egész szinvonalasak, kivéve az ezer szívecskét, meg a soksok pontopontpontot.

A tápolás helyett (üres időelcseszés) még a szint automatikus felírása (cheat) is jobb megoldás.

Ja: level8-nál nem kaptam extra skillpointokat.

ja2: ez a játék NEM RPG. (ez nem feltétlen baj, csak legfeljebb én nem jáccom vele)

Kösz a válaszokat, további jó szórakozást.

Rin 4932

Nem tudom hány RPG-vel játszottál, de én nagyon kevés olyannal találkoztam, amibe csak story mode van. Vegyük például a Tales of Phantasia-t vagy a Final Fantasy I-et. Mindkettőbe "random encounter"-ek vannak(véletlenszerű harcok). Azok is szerepjátékok és azokban mégse tudod kikerülni a harcokat. És ha egyik játékban sem tápolsz, nem fogod tudni legyőzni a bossokat, és sehova nem fogsz eljutni. De ha téged csak a történet érdekel, akkor nem RPG játékot keresel. Menj játssz egy visual-novellel, olvass könyvet, vagy nézz filmet.
A skill pontokat ha jól emlékszem, pedig nem szintek után kapod, hanem össze kell hozzá gyűjteni egy bizonyos mennyiségű xp-t.

Malik 4933

Vagy csak te vagy szerencsétlen, elég sok ember kijátszotta már a játékot.

Amúgy meg tuti valami nyálka vagy, érződik a stílusodból, illetve elég erősen fikázod a játékot. Szánalmas próbálkozás, dehát ezt úgysem fogjátok abbahagyni. 

Ideje lenne felnőni.

Pi ügynök 4934

Én sem szeretem a tápolós részt, de ha valaki nem elég ügyes, hogy történet szerinti szinten végigvigye, akkor tápolni kell egy RPG-ben. És mióta tápolnak, azóta ezt beleszámítják a játékmenetbe a készítők, ezért is tesznek bele könnyítéseket, pl. gyógyító tavakat. Hogy te nem tudod mi az az RPG, ráadásul kioktatsz róla, az csakis a te hibád..

Womath 4935

Hát én is eléggé szerencsétlen vagyok, háromszor kezdtem el játszani, mindháromszor volt egy harc, ahol háromszor egymás után a csaj nem találta el a taknyot, és a takony kinyírta. De tápolni lehet, ezt tanúsíthatom. ^^ Am kb hányas szintig érdemes tápolni még mielőtt elmennék sepregetni?

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 4936

Az RPG-k alap eleme a harc, a karakterfejlesztés (tehát a tápolás). Azt én nem értem miért mondod a játékomra, hogy nem RPG, mikor ez az. A többivel kapcsolatban.. hát nem a mi hibánk, hogy nem tudsz játszani a játékkal és ezt minden rosszindulat nélkül írom sombrerokalap.gif

Azért jó, hogy megpróbáltad ^^

Womath, ha emlékeznék :S
Arra emlékszek, hogy Arlennek mindenképp az Íj a legerősebb fegyvere, vagy ha a TP-ket a közelharcra és a kitartásra adod neki, akkor kardokkal jól tud szeletelni. A bossok miatt én a távolsági fegyverzeteket tudnám ajánlani, de annak az a hátránya, hogy beza ki fog fogyni a lőszerből és akkor közelharcra kényszerül a kerekter, amiben biztosan alul marad kakashi.gif

U.I.: A TP-ket nem szintenként kapja a játékos, hanem bizonyos mennyiségű exp után. Minél nagyobb a szinted, annál ritkábban kapsz TP-ket, egy alkalommal emlékeim szerint pedig ilyen 7-10 TP-t a nyeremény ravasz.gif

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

Womath 4937

Az íjjal tényleg erős a csaj, csak két baj van. Amit már mondtál, a nyílvesszők elfogynak. A nyálkák meg nem dobálnak annyi nyílvesszőt, pénzt, hogy folyamatosan lehessen pótolni.. Másik nagy baj itt az elején, hogy eléggé ügyetlen Arlen, és van amikor 6-7 nyílvessző elmegy egy nyálkára, mert annyiszor mellélő. Mondjuk a későbbiekben gondolom nem lesz ennyire gond a pénzzel, mint most az elején. Lehet veszek majd a csajnak valami fogpiszkálót, azzal böködheti a nyálkákat. biggrin.gif

Vendég 4938

OFF: Rin, azért nem feltétlenül a tápolás a lényeg, hisz minden final fantasy-hoz találsz low level walkthroughtot, azaz kezdő szintű karikkal játszák végig a játékot biggrin.gif

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 4939

Jó, de hát ez nem final fantasy, hogy level 1-en végigtold a játék felét kihagyva. Kénytelenek lesztek játszani vele, ha végig akarjátok játszani = über gonoszság biggrin.gif

De ha valaki nagyon mob, az úgy is csalni fog, makerből megnyitja és felhúzza a kezdő szintet etc etc..
az szomorkás sad.gif

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

TovábbraIs 4940

RPG = Role Playing Game

azaz szerepjáték

Van egy (esetleg több) virtuális szereplőd, akit te irányítasz. Küldetéseket, kalandokat, utazásokat, harcokat, stb. bonyolítasz le (vagy esetleg csak veszekedsz a többiekkel), amik folyamán XP-t szerzel. Ettől a szereplőd fejlődik és képességekre tesz szert. Ezeket később felhasználhatod.

Fontos, hogy

1) Te írányítsd a cselekmény fonalát , azaz valódi választási lehetőségeid legyenek
2) A karaktered jácca a játékot, és nem te, azaz SZEREPLŐKÉNT cselekedjen
3) A mesélő (készítő, stb) megfelelően megtervezze a pályát. Lényeges, hogy ne kelljen metatudást(metatudás: olyan tudás, amivel TE rendelkezel, nem a karaktered) használnod, illetve olyan dolgokat cselekedned a játék végigviteléhez, amelyeket a karaktered NEM tenne.
4) Mivel a játék mese jelleget ölt, illő, hogy nagy jelenetek (úgynevezett boss-ok) legyenek benne...

Nagyjából ennyi.

Nos nézzük:

1) NINCSENEK valódi választási lehetőségeid (maximum a karaktered felépítésében, de sokat ott se vacakolhacc - a storyline szépen, egyenesen megy előre)

2) NEM tudsz szereplőként cselekedni, mivel lényegében sosem választhacc. Ha néha úgy is éreznéd, hogy 'na most végülis csinálhattam mást is' azonnal elszáll a 'szereplés' illúziója, amint lefekhecc aludni(!) 2 szörny között, amitől felmegy a HP-d maxra MIKÖZBEN éppen meg kéne reggelizned mert állítólag éhenhalsz...

3) Ha a karaktered fejlesztéséhez kalandokat kell átélned, ölnöd, felkészülnöd és egyebek, az oké: feltéve, ha a mesélő ezt (intelligens módon) beleszövi a történetbe. Némiképp rákényszerít esetleg, hogy harcolj, hinteket kapsz, hogy most talán mászkálni kellene mert ez egy olyan nap...

Összefoglalva:

Ez a játék NEM RPG. Én nem állítom, hogy ez baj lenne. Mindenesetre úgy tűnik, hogy 10-12 éveseknek készült, én meg sajnos ezt már kinőttem. Ez van.

Egészen konkrétan a játék jóval közelebb áll a 'puzzle' kategóriához (mesével és felesleges egysíkú öldököléssel fűszerezve), ha már kategorizálni akarod.

Hívd bátran RPG-nek, ettől még nem lesz az. Ha elég sokan hívjátok annak, akkor természetesen lesz egy réteg (vagy már van is), aki pontosan EZT fogja érteni, ha erről beszélsz.

Mindenesetre bármi is ez, lehetne kidolgozottabb. Elhiszem, hogy az több munka, meg tesztelők ötletekkel meg minden, és ennyi időt nem szívesen fektecc bele. Sebaj.

ps: nem tudom, mi az, hogy 'nyálka' (mármint ha nem a játékban szereplő kis zöldikékről van szó)
ps2: a játékkal nem az a baj, hogy nehéz, hanem, hogy túl egyszerű és nincs semmi mélysége. az nem tesz egy játékot nehezebbé, hogy többet kell benne feleslegesen "..."kodni. ennyi erővel dobálhatnám a kockát addig, míg el nem érem a 10000-et. összegben. ja és ha nehezíteni akarom, felviszem a határt 12000-re

Zols 4941

Hát ez szuper.

Malik 4942

El lehet takarodni is.

Victoria 4943

Akkor mondj egy olyan játékcímet nekem,ami kielégíti a vágyaidat,ami szerinted igenis RPG.Epekedve várom.Ha ez szerinted nem RPG.
Előbb tolj végig már néhány játékot,és azután mondd el a véleményed.Ez annyira nevetséges amit csinálsz biggrin.gif

Zols 4944

Néhány dologban igaza van de most nemtom mit akar, egy olyan játékon amit ő vár el kb 100-an dolgoznak meg amúgy is mit kell osztani itt az észt.

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 4945

A szavaidból azt veszem ki, hogy a játékom legelején elakadtál, (így nem tudom miképp formálsz ilyen érveket), illetve, hogy nem nagyon játszottál számítógépes RPG játékokkal (tekintve, hogy érveidet a legnagyobb, világhírű RPG-kre is simán rá lehet fogni), így ezt elnézem neked.
Mindenesetre attól, hogy ilyeneket írsz, ez még az RPG műfajába tartozó játékprogram, ha tetszik, ha nem. Az tény, hogy messze nem ad olyan szabadságot, mint az élő-RPG-k, de ez nem is élő-RPG, hanem egy számítógépes RPG játék. Igen, van oblivion is, ami millió lehetőséget ad, meg van Grandia, FF sorozat, CT sorozat, SO sorozat is, és itt van az enyém is és ezek mind RPG-k.

Mint leírtad, neked nem tetszik az RPG-m és nem játszol vele, viszont lehetnél tisztelettudóbb és alázatosabb. Mégis csak rengeteg időt öltem bele a játékaimba, hogy nektek jó legyen (ráadásul teljesen ingyenes számotokra), erre te itt kb. f**zkodsz. Te ilyen rosszindulatú? sombrerokalap.gif

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

Kelta (anno YoYoJam) 4946

Hello srácok!

Én kijátszottam már a Rubin Kristályt, a DB1-2t és most játszok a 3-mal, mert láttam, hoyg már az is van. Viszont ennek a többihez képest szokatlan a harcrendszere, és az oktatóból nekem nem jött le teljesen, hoyg hoyg is működik, volna szives valaki dióhélyban emagyarázni? Ezer köszönet!

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 4947

Üdv újra mifelénk happy.gif
Ha tudsz angolul, akkor lesd meg a DB4 bs faq videót. A két rendszer sokban hasonlít egymásra korbe.gif

Annyi a különbség, hogy a DB3-ban a karaktereket a balra-jobbra nyilakkal tudod váltohatni, DB4-ben pedig az 1-4 gombokkal. Parancsot nagyjából ugyanúgy adsz, enter lenyomásával, a távolsági fegyverek ott is balra-jobbra mennek csak.

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

Kelta 4948

Eze kösz, ez már okés volt. Amúgy hogy ezzel egyben a DB 4be is beletekinthettem megnyugottam, hogy ott is atom a grafika, láttam, hogy hétvégén van esély, hogy kijön, alig várom, még egyszer kösz!

Raziel 4949

IDÉZET(Máté @ Jun 10 2009, 10:08) [snapback]34380[/snapback]
Ez is egy szint.

És az is az amit te itt produkálsz.

Most mit kell itt felháborodni? Nem ment neked a játék, ennyi, elhisszük és megértjük.
Ha neked emiatt nem tetszik egy játék mert tenni kell benne vmit, akkor az a te bajod.
Ne a készítőit okold.
Nyálka.

Mellesleg az "ellehet innen takardoni" mondatban nincs semmi személyes, de mindegy, nem fogom itt törni magam, hogy megmagyarázzam.

2023-01-26 19:24:50
3235

Zrokky 4950

Hagyd, őszentsége egy ilyen "de nekem akkor is igazam van és addig visítozok, ameddig punktum" típus. Eddig azzal jött, hogy ez nem RPG, most meg mondja tovább a baromságait. Szerintem nyálka, azok ilyenek, meg azok írnak ilyeneket sombrerokalap.gif

A hozzászólását átmozgatom nyálka topikba, ne itt rontsa már az összképet.

Máté, vagy legyél akárki, a vélyeménnyilvánításnak megvan a maga követelménye, amit te csinálsz az sértő, szemet szúró és arrogáns. Nem te vagy az atyaúristen, aki megmondja a frankót, te csak egy anoním ember vagy, egy vendég. Elmondtad a véleményed, mi is elmondtuk a miénket, fejezd be az észosztást, senki nem kíváncsi az okoskodásodra, a nagyszerű ötleteidre, meg mostmár a véleményedre se nagyon és a segítségedből se kérünk.
Nem tudod hol a helyed, úgy látom angry.gif

[img height: 140px; float: right; margin-top: -20px]https://media.tenor.com/UWfzEWlYPSsAAAAM/yum-pusheen.gif[[/img] Wooo, random aláírás:vic::wtf:

Zols 4951

IDÉZET(Máté)
1) NINCSENEK valódi választási lehetőségeid (maximum a karaktered felépítésében, de sokat ott se vacakolhacc - a storyline szépen, egyenesen megy előre)


Ez a legtöbb Jrpg-ben is így van (Crisis Core, FF7, Mana Khemia, Star Ocean). Az összetettebb rpgken meg mint mondtam többszázan dolgoznak, te meg elvárod hogy akár 3 ember egy teljes részletességgel megáldott játékot csináljon, amiben 50k változó van. Látszik nem tudod, milyen nehéz 3 ember között bármiféle csapatmunkát összehozni, főleg így neten keresztül, makerben, úgy hogy mellette még az embernek 100 dolga akad és csak hobbiként csinálja, vagy éppen a saját maga kikapcsolására, szórakoztatására.

IDÉZET(Máté)
NEM tudsz szereplőként cselekedni, mivel lényegében sosem választhacc. Ha néha úgy is éreznéd, hogy 'na most végülis csinálhattam mást is' azonnal elszáll a 'szereplés' illúziója, amint lefekhecc aludni(!) 2 szörny között, amitől felmegy a HP-d maxra MIKÖZBEN éppen meg kéne reggelizned mert állítólag éhenhalsz...


Miért, mit vársz, 2 szörny között be akarod járni a világot 25k side questtel? Alapból azt unják a legjobban az emberek, mivel filler, kitöltés, és mindenki a főszálra kiváncsi. Ez csak felesleges kötekedés, egy ehhez hasonló Jrpg-ben sincsenek ilyenek.

IDÉZET(Máté)
3) Ha a karaktered fejlesztéséhez kalandokat kell átélned, ölnöd, felkészülnöd és egyebek, az oké: feltéve, ha a mesélő ezt (intelligens módon) beleszövi a történetbe. Némiképp rákényszerít esetleg, hogy harcolj, hinteket kapsz, hogy most talán mászkálni kellene mert ez egy olyan nap...


Ez még mindig nem amerikai hack and slash játék.

IDÉZET(Máté)
Ez a játék NEM RPG. Én nem állítom, hogy ez baj lenne. Mindenesetre úgy tűnik, hogy 10-12 éveseknek készült, én meg sajnos ezt már kinőttem. Ez van.


Miből tűnik úgy? Cutscenek rajzstílusa miatt? Hol állította bárki hogy ez vérbeli rpg? Kalandjáték, rpg elemekkel, amit egy ember csinált egyetem meg meló mellett hobbi szinten, 0 költségvetéssel.


IDÉZET(Máté)
Egészen konkrétan a játék jóval közelebb áll a 'puzzle' kategóriához (mesével és felesleges egysíkú öldököléssel fűszerezve), ha már kategorizálni akarod.


Hogy ki mit tart nevetségesnek, az az ízlés dolga, én pl téged hogy ide jössz egy fórumra mint valami noname csöves, ahol rögtön magadraharagítassz mindenkit (főleg egy olyan helyen csinálod ahol mindenki jóságos és nem tolerálják egy picit sem a cinikus, arrogáns megnyílvánulásokat). A vélemény nyílvánításod nem b.aszta volna fel a hangulatot, ha nem burkolt fikázásokat írsz más munkájára, ugyanis az egész teli volt azzal is építő jellegű kritika mellett. Az meg se a fanoknak, se a készítőnek nem fog jól esni, és ezt éred el vele, nem tudom mit csodálkozol, ennyire rossz az emberismereted? Állításod szerint kinőttél már a 10-12 éves kategóriából, de akkor ennyi élettapasztalatod igazán lehetne.

Oldalak

Megjegyzés írása

Hmm..

Jelenleg nem vagy bejelentkezve! Ha szeretnél, írhatsz hozzászólásokat vendégként is, viszont ez esetben a hozzászólásaidat nem szerkesztheted és minden hozzászólásod moderátori előnézetre kerül.

Bejelentkezhetsz, vagy regisztrálhatsz a Belépés gombra kattintva.
Beceneved:
Írd be a számokat a mezőbe:
num

B
I
U
S
Url
Kép
Youtube videó
Idézet
Spoiler


GIF

Előnézet

Témát nyitotta

Zrokky -
Keresés
Mutasd azokat a hozzászólásokat, amik tartalmazzák az alábbi kifejezést